HAKKIMIZDA

Hakkımızda...

Ketem's kimdir. 

Zengin bir mutfak kültürüne sahip olan Kayserimiz, hem medeniyetler hem de lezzetler anlamında çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Ağırlıklı olarak unlu ve etli besinlerden oluşan Kayseri Mutfağı eşsiz yemeklerin merkezini oluşturur. Kayseri Mutfağının tüm Anadolu'ya yayılmasında, Kayseri'nin ticarette önde gelen illerden biri olması, tüccarlarımızın gittikleri yurtiçi ve yurtdışı bölgelerde Kayseri Mutfağı'ndan övünerek bahsetmeleri ve hatta bizzat götürerek ikram etmeleri, Kayseri Mutfağının ününün sağlam zeminlere oturtulmasında çok büyük rol oynamıştır. Ketem's tüm çocukluğu döneminde afiyetle tükettiği ve büyüdüğü, genç kızlığı ve ev hanımlığı döneminde sevdikleri için özenle hazırladığı bu meşhur ürünleri layıkıyla yurdun dört bir tarafına yaymak için adım atmış bir ev hanımıdır.

2018 yılında açılan İşkur-Kosgeb işbirliği dahilindeki girişimcilik kursu ile Kayseri’de kurulmuş bir bayan müesseseyiz. Başlangıçta Zeytinyağlı Yaprak Sarma üzerine çalışmayı amaçladık ve bu çerçevede çalışmalara başladık. Bu konuda epey mesafe aldıktan sonra, Kayseri'mizin Yöresel Ürünlerini nihayi tüketiciye sağlıklı bir şekilde ulaştırmak için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Bulunduğumuz bölgenin ürünlerini ve lezzetlerini tanıtıp tattırmayı kendimize Misyon olarak aldık ve Ketem’s Yaprak Sarma ve Mantı Evi ni kurduk.

Kaliteli malzeme ile göz nurunu, el emeğini ve sevgimizi birleştirerek kendimize özel sunumlarda ürünler üretmeye başladık.

Amacımız evinizin mutfağı kadar size yakın olarak ulaşmakta zorlandığınız ya da merak ettiğiniz Yöresel ürünlerimizi sizlerin beğenisine sunmaktır.
Sevgimizi Kattıksloganı ile aşağıdaki ürünleri üretiyoruz.

Ürünlerimizi günlük yapmakta stoklu çalışmamaktayız.
Sarmalar Dolmalar
Ketem's Zeytinyağlı Yaprak sarma
Ketem's Lahana Sarması
Ketem's Biber ve Patlıcan Dolması
Ketem's İçli Köfte

Mantılar
Ketem's Etli el sıkma Kayseri Mantısı
Ketem's Etli Börekaşı Mantısı
Ketem's Tepsi Mantısı
Ketem's Yağ Mantısı
Ketem's Patatesli Mantı
Ketem's El Kesme Çorbalık
Ketem's Erişte
Ketem's Aş Makarna

Kurutulmuş ürünler
Ketem's Kuru Bamya
Ketem's Patlıcan Kurusu
Ketem's Biber Kurusu
Ketem's Kabak Kurusu

Sucuk Pastırmalar
Ketem's Parmak ve Halka Sucuk
Ketem's Pastırmalar
Ketem's Kayseri Blok Kavurması
Ketem's Pastırmalı Çemen
Ketem's Çemen
Ketem's Hazır Çemen Karışımı Toz

Börekler
Ketem's Peynirli Su Böreği
Ketem's Kıymalı Su Böreği
Ketem's Tandır Böreği
Ketem's Bazlama
Ketem's Yağlama Şebiti
Ketem's Katmer
Ketem's Nevzine Tatlısı

Yöresel ürünler
Cırgalan Toz Biberi
Gilaboru Meyvesi